Проваливши другу половину гри, івано-франківська «Говерла» поступилася столичному «Будівельнику» з рахунком 62:91, значно ускладнивши завдання виходу до наступного етапу Кубку Суперліги...

Кубок Суперліги.  1/8 фіналу. Перший матч
"ГОВЕРЛА" - "БУДІВЕЛЬНИК" - 62:91 (18:22, 14:18, 18:23, 12:28)

"Говерла": Фрейзер (18 + 9 підбирань + 2 блок-шоти), Кудрявцев (14), Такер (7), Ард (7), Коваленко (6 + 5 підбирань), Спаркс (5 + 4 підбирання + 6 втрат), Ревзін (3), Скірмантс (2), Шостуха (0), Коровяков (0), Орленко (н).

"Будівельник": Анісімов (20 + 11 підбирань), Гуін (18 + 7 підбирань), Ель-Амін (17 + 6 передач), Хендерсон (13), Малиш (11), Неруш (6), Кобзистий (2), Стефанишин (2), Балашов (2), Зіммерман (0), Горбенко (0), Лохманчук (0).

Матч розпочався з ривка „Будівельника” 7:2. Але „говерляни” не здалися на милість опонентам і відповіли шістьма очками Спаркса та Фрейзера. Більш того, влучний триочковий Павла Ревзіна через руки Хендерсона, і того більше, вивів франківців вперед – 11:9. Відповідь „гладіаторів” незабарилася: „два + один” Гуіна та результативний прохід Неруша повернули лідерство гостям. Але ненадовго, адже за справу взязвся Майк Фрейзер, який здобув чотири пункти поспіль, два з яких втілились у красивому слем-данку через Зіммермана.

Зрозумівши, що лідер „Говерли” готовий зупиняти у цей день усіх під кошиком, кияни вдалися до дальньої артилерії і не прогадали. Влучній трійки Гуіна та Ель-Аміна та Хендерсона (5 очок) спричинили ривок 12:2, який дістав продовження вже у другій 10-хвилинці. Підопічні Рімантаса Грігаса не збавили темпу і 5 очок Олександра Неруша  довели їх перевагу до дев’яти очок (31:22).

Але „говерляни” не опустили голову і відіграли одразу сім балів після влучний кидків Скірмантса, Фрейзера та трійки Кудрявцева. Більш того, білоруський захисник міг зрівняти рахунок, але двічі не влучив з лінії штрафних, що буває з Олександром дуже рідко. Проте кінцівка першої половини таки була за „Будівельником” (3+2 від Гуіна), тож команди пішли на велику перерву за рахунку 32:40.

Вже з перших секунд третьої 10-хвилинки господарі побігли вперед. Влучні кидки швидкого Кудрявцева та невтомного Фрейзера знову наблизили „Говерлу” до опонентів (41:44). Під час цього відрізку Майк запам’ятався не тільки протиборством під кошиками з Михайлом Анісімовим, а й двома видовищними блок-шотами Гуіну та Ель-Аміну. Але зусиль одно канадського форварда була відверто замало.

Маючи відверту перевагу за допомогою свого збалансованого складу „будівельники” організували черговий фаст-брейк, знову удавшись до тактики триочкових кидків. Власне, це у певній мірі зламало господарів, які почали стрімко поступатися у рахунку. Відтак після завершення третього періоду рахунок був вже 50:63 на користь киян.

У заключні 10 хвилин гри перевага команди Рімантаса Грігаса зростала з неймовірною швидкістю. Скориставшись відсутністю на паркеті Фрейзера справжній бенефіс влаштував собі Михайло Анісімов, здобув 10 очок за п’ять хвилин, а „Будівельник” за цей період здійснив неймовірний ривок 19:0 (!).

Маючи практично тридцятиочкову перевагу (84:53) гості дозволили собі випустити на майданчик найближчий резерв (Стефанишина, Балашова, Лохманчука). У „Говерли” на останні хвилини вийшов молодий Коровяков, паралельно тренерський штаб переглядав на ділі свого новачка Еді Арда, який у цілому справив досить непогане враження. Підсумковий рахунок склав 91:62 на користь „Будівельника”, який, парктично оформив вихід до чвертьфіналу Кубка Суперліги.

Андрій Малиш, гравець „Будівельника”:

- У Івано-Франківську великий баскетбол присутній тільки другий рік, тому вболівальники дуже палко підтримують улюблену команду „Говерлу”. Якщо порівняти з іншими містами, то підтримка вболівальників на дуже хорошому рівні. Що стосується самого матчу, то сьогоднішній матч, на відміну від гри чемпіонату що була у листопаді, склався для нас набагато важче. Хотів би зазначити, що підсумковий рахунок дещо не по грі, оскільки до середини третьої чверті гра була рівною, івано-франківська команда дуже достойно нам протидіяла. А ось розрив у рахунку був здобутий тільки у останній чверті.

Рімантас Грігас, головний тренер „Будівельника”:

- Початок гри складався досить важко для нас, ми заробили багато фолів у захисті. До того ж команда „Говерла” дуже добре трималася у першій половині. Але по перерві ми почали дещо по іншому захищатися та краще влучати, тому підсумковий результат саме такий. Наприкінці третьої чверті в нас було декілька легких кидків, чим ми зламали суперника. Та й  загалом ми діяли впевненіше за „Говерлу” і другій половині, можливо тому так легко обіграли у кінцівці гри.

Віталій Коваленко, гравець „Говерли”:

- В кожній грі ми прагнемо перемоги, але сьогодні ми трималися рівно три чверті, а ось останній період просто провалили. Можливо нам не вистачило сил і концентрації проти такого висококласного суперника. У матчі-відповіді що відбудеться за чотири дні у Києві ми будемо старатися  перемогти, щоби гідно завершити цю серію.

Євген Мурзін, головний тренер „Говерли”:

- Після гри, яку ми показали проти „Пульсару”, нам довелося провести велику роботу. Сьогодні мені сподобалося те, як команда діяла впродовж трьох чвертей. Але зараз ми не можемо зконцентровано грати усі 40 хвилин, проте перші 30 хвилин були дуже оптимістичними. Не скажу, що сьогодні перед командою стояло завдання будь-що перемогти сильного суперника, швидше налагодити командну взаємодію у захисті. Основне завдання на сьогоднішній день в нас все ж таки спрямоване на чемпіонат Суперліги, а саме на найближчі виїзні поєдинки проти „Хіміка” та „Одеси”, а також домашньої гри проти "Дніпра”. Ці три матчі стануть ключовими для „Говерли”, адже прояснять турнірне становище у чемпіонаті.
13 Січня 2010, 12:41