Антитерористичний центр розробив ряд рекомендацій, покликаних допомогти правильно діяти в надзвичайних ситуаціях. Список правил розміщений на сайті Національної гвардії України.

Як наголошується в документі, мета даних рекомендацій - допомогти громадянам правильно орієнтуватися і діяти в екстремальних і надзвичайних ситуаціях, а також забезпечити створення умов, що сприяють розслідуванню злочинів.
Рекомендації згруповані в кілька розділів.

Виявлення підозрілого предмета, який може бути вибуховим пристроєм

Якщо виявлений предмет не повинен перебувати в цьому місці, не можна залишати цей факт без уваги.

Якщо річ, у якої немає господаря, виявлена в громадському транспорті, потрібно для початку опитати людей, що знаходяться поруч, і якщо власник не встановлений, негайно повідомити про знахідку водієві.

Якщо невідомий предмет виявлений в під´їзді будинку, слід опитати сусідів - можливо, він належить їм. Якщо власник не встановлений, слід негайно повідомити про знахідку до найближчого відділення міліції.

Якщо невідомий предмет знайдений в установі, потрібно негайно повідомити про нього адміністрації або охороні.

В усіх випадках не слід торкатися, переміщати або розкривати підозрілий предмет. Потрібно зафіксувати час його виявлення і зробити все можливе, щоб люди відійшли якнайдалі від знахідки. Крім того, тому, хто знайшов, слід обов´язково дочекатися прибуття оперативно-слідчої групи, оскільки він є дуже важливим свідком.

Варто пам´ятати, що зовнішній вигляд предмета може приховувати його справжнє призначення. Для камуфляжу вибухових пристроїв використовуються звичайні побутові предмети: сумки, пакети, коробки, іграшки і т.д.

Не можна вживати ніяких самостійних дій із знахідками або підозрілими предметами, які можуть виявитися вибуховими пристроями - це може призвести до вибуху, численних жертв і руйнувань. Крім того, про потенційну небезпеку будь-яких предметів, знайдених в під´їзді чи на вулиці, потрібно розповісти дітям.

Дії при отриманні повідомлення про евакуацію

Повідомлення про евакуацію може бути здійснене не тільки у разі виявлення вибухового пристрою і ліквідації наслідків терористичного акту, але й при пожежі, стихійному лисі тощо Отримавши повідомлення від представників влади або правоохоронних органів про початок евакуації, необхідно зберігати спокій та чітко виконувати їхні команди. У квартирі рекомендується виконати наступне. Взяти особисті документи, гроші, цінності. Відключити електрику, воду і газ. Надати допомогу в евакуації літніх і важко хворих людей. Вхідні двері потрібно обов´язково закрити на замок - це захистить квартиру від можливого проникнення мародерів.

Не можна допускати паніки, істерики й поспіху. Приміщення потрібно залишати організовано. Повертатися в нього можна тільки після дозволу відповідальних осіб.

Захоплення в заручники

Будь-яка людина за збігом обставин може виявитися заручником у злочинців. При цьому злочинці можуть домагатися досягнення політичних цілей, отримання викупу і т.д. У всіх випадках життя людини стає предметом торгу для терористів. Захоплення може статися у транспорті, в установі, на вулиці, в квартирі. Якщо ви опинилися в заручниках, рекомендується дотримуватися наступних правил поведінки.

Несподіваний рух або шум можуть спричинити жорстоку відсіч з боку терористів. Не можна допускати дій, які можуть спровокувати терористів до застосування зброї і привести до людських жертв.

Слід бути готовим до застосування терористами пов´язок на очі, кляпів, наручників або мотузок. Не рекомендується дивитися злочинцям в очі (для нервової людини це сигнал до агресії), поводитися зухвало - це може викликати ще більшу жорстокість. Не треба намагатися чинити опір, проявляти непотрібний героїзм, намагаючись роззброїти бандита або прорватися до виходу або вікна.

Якщо вас змушують вийти з приміщення, кажучи, що ви взяті в заручники, не чиніть опір. Якщо з вами діти, знайдіть для них безпечне місце, спробуйте закрити їх від випадкових куль. Якщо це можливо, тримайтеся поруч з ними.

Виконуйте вимоги злочинців, не намагайтеся суперечити їм, не ризикуйте життям і життям оточуючих, намагайтеся не допускати істерики і паніки.

Якщо потрібна медична допомога, говоріть про це спокійно і коротко, не нервуючи бандитів. Не робіть нічого, поки не отримаєте дозволу.

Зберігайте спокій і витримку. Пам´ятайте, що ваша мета - залишитися живим. Крім того, слід бути уважним, спробувати запам´ятати прикмети злочинців, одяг, імена, прізвиська, можливі шрами і татуювання, особливості мовлення і поведінки, тематику розмов. Потрібно весь час бути насторожі. Зосередити увагу на звуках, рухах. Також потрібно бути готовим пояснити наявність при собі будь-яких документів, номерів телефонів і так далі. Не давайте ослабнути своїй свідомості. Розробіть програму можливих вправ (як розумових, так і фізичних). Постійно тренуйте пам´ять: згадуйте історичні дати, прізвища знайомих людей, номери телефонів тощо. Наскільки дозволяють сили і простір приміщення виконуйте фізичні вправи.

Якщо загарбники дали можливість поговорити з родичами по телефону, потрібно тримати себе в руках, не плакати, не кричати, говорити коротко і по суті. Варто спробувати встановити контакт з терористами. Пояснити їм, що ви теж людина.

Також потрібно обов´язково вести рахунок часу, відзначаючи з допомогою сірників, камінчиків або рисок на стіні минулі дні.

Якщо ви опинилися замкнутими в приміщенні, то спробуйте привернути чиюсь увагу. Наприклад, розбийте скло і покличте на допомогу, при наявності сірників підпаліть папір і піднесіть ближче до пожежного датчика і т.п.

Пам´ятайте, що отримавши повідомлення про ваше захоплення, спецслужби вже почали діяти і зроблять все необхідне для вашого звільнення.

Під час проведення спецслужбами операції зі звільнення потрібно неухильно дотримуватися наступних правил.

Лягти на підлогу обличчям вниз, закрити голову руками і не рухатися. В жодному разі не можна бігти назустріч співробітникам спецслужб або від них, оскільки вас можуть прийняти за злочинця. Якщо є можливість, треба триматися подалі від прорізів дверей і вікон. І ніколи не втрачати надію.

Також в Антитерористичному центрі нагадують, що якщо комусь стало відомо про злочин, що готується або вчинення злочину, потрібно негайно повідомити про це в СБУ або МВС.

Паралелі

18 Квітня 2014, 14:54
Теги:

Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментар



Останні новини з категорії Життя:
Мобільний додаток IFCITY - твоя афіша Івано-Франківська
21 Січня 2018, 18:12
У Коломиї в матері забрали 3-річну доньку
30 Грудня 2016, 17:20
Власники 3-х закладів харчування Коломиї не дозволили провести перевірку якості продуктів
30 Грудня 2016, 16:57
УГКЦ планує збудувати на Прикарпатті клініку Святого Луки
30 Грудня 2016, 16:31
Ігор Пасічняк у Рожнятівському районі ознайомився із роботою освітянських закладів
30 Грудня 2016, 16:03
Новорічна красуня у горщику
30 Грудня 2016, 15:42
В Івано-Франківську виміряли Індекс публічності місцевих рад
30 Грудня 2016, 14:31
Святкові заходи з нагоди 108-ї річниці від Дня народження Степана Бандери
30 Грудня 2016, 14:05
За результатами моніторингу прийняття місцевих бюджетів Івано-Франківськ на сьомому місці
30 Грудня 2016, 13:40
В облдержадміністрації відбулася презентація Всеукраїнського журналу «Антикорупційний вісник «Ваша Надія»
30 Грудня 2016, 11:48
11 літрів спирту в каналізацію: Інспектори знешкоджували спирт на ринку Калуша
30 Грудня 2016, 10:57
Маленька косівчанка потребує допомоги
30 Грудня 2016, 10:33
У селі на Долинщині відкрили водопровід
29 Грудня 2016, 22:12
ЦНАП Івано-Франківська оприлюднив графік роботи на свята
29 Грудня 2016, 21:21
В Івано-Франківську відремонтували приміщення дитячої художньої школи
29 Грудня 2016, 20:56
Побачила світ книга поезій Олександра Букатюка “МАДОННА МИРУ (рЕволюція духу)”
29 Грудня 2016, 20:34
Юним глядачам показали прем’єру вистави “Красуня і чудовисько”
29 Грудня 2016, 20:05
В Івано-Франківську запрацював новий пологовий зал
29 Грудня 2016, 19:45
У середмісті створили музей-кімнату на честь патрона Івана Франка
29 Грудня 2016, 18:29
Правоохоронці застерігають водіїв: не сідайте за кермо у нетверезому стані!
29 Грудня 2016, 17:42
Увага! Попередження про лавинну небезпеку
29 Грудня 2016, 15:40
В Івано-Франківську відкрили спортивний майданчик
29 Грудня 2016, 14:55
Прикарпатські художники перенесли красу рідних пейзажів на полотна
29 Грудня 2016, 14:30
На Прикарпатті паспортизували 43 водойми
29 Грудня 2016, 13:13
1 січня в Івано-Франківську святкуватимуть 108-у річницю з дня народження Степана Бандери
29 Грудня 2016, 11:47