Продається громадянська позиція. Можливий торг.

Івано-Франківські активісти очолюваної Анатолієм Гриценком «Громадянської позиції» звинуватили лідера у спробі продати обласну організацію.

Що в Україні партії й громадські об'єднання є таким самим предметом купівлі-продажу, як шкарпетки, давно не секрет. Скажімо, остання значна покупка сталася зовсім недавно: «надія нації» Арсеній прикупив нікому не відому партійку «Політичний фронт». Так з'явилася політична партія «Фронт змін».

Зрештою, повинні ж мати якесь застосування більшість із майже двохсот зареєстрованих Мін'юстом партій. Але пропозиція суттєво перевищує попит. Тож в Інтернеті не бракує повідомлень на зразок: «Продається політична партія, понад 1 рік реєстрації, усі перевірки Мін'юсту. Зареєстрована більшість обласних організацій. Швидка зміна керівних органів, проведення з'їзду». Словом, під ключ. А можлива й оренда. І продаж частки. І франчайзинг...

Втім, одна справа - знати про це з преси й іронізувати на тему українського політичного супермаркету. А зовсім інша - самому потрапити в становище товару. Пересвідчитися, що це дві великі різниці, на власній шкірі довелося Івано-Франківським активістам громадського об'єднання «Громадянська позиція». Її головою є «перший непрохідний» кандидат у Президенти Анатолій Гриценко, ще одна несправджена «надія нації».

Днями активісти Івано-Франківської організації «Громадянська позиція» звернулися до Анатолія Гриценка з відкритим листом. У ньому півтора десятка підписантів - керівники штабу, довірені особи кандидата, члени виборчих комісій, агітатори - згадують непросту історію стосунків з функціонерами центрального штабу, особисто з Гриценком і пояснюють, чому змушені попрощатися з ним.

Влітку минулого року, згадує Олександр Єнько, що був довіреною особою Анатолія Гриценка в Івано-Франківську, ми швидко створили обласний осередок «Громадянської позиції», до якої увійшли усі члени місцевої громадської організації «Антикризовий спротив». Згодом сформували виборчі штаби, залучили людей у виборчі комісії, причому не за гроші, а з переконань. Утримували безкоштовну юридичну консультацію, проводили агітаційні акції, створили третину інформаційних приводів для сайту кандидата. І це не з допомогою, а радше всупереч діяльності центрального штабу, зазначають підписанти.

Чого варта тільки історія із загубленими в столичному штабі документами на довірених осіб, через що було зірвано введення представників від кандидата у дільничні комісії в Івано-Франківську. Зібрані у області кошти, 70% з яких центральний штаб обіцяв залишити на потреби місцевої організації для фінансування агітації, так і залишилися в Києві. Вказівки з центру часто суперечили одна одній. В агітаційних матеріалах допускалися грубі й сміховинні помилки... Натомість куратори, які час від часу навідувалися в область, переймалися не організацією роботи, а виключно пошуками так званих «системних спонсорів» - «будь-якою ціною і незважаючи на походження цих грошей».

«Доходило до комедії, - розповідає керівник обласного штабу Сергій Адамович. - Приводить куратор якогось молодого хлопця, який має кілька кіосків з булочками. Знайомтеся - це ваш системний спонсор... Врешті-решт, спонсора таки знайшли, власника якоїсь фірми, що робить вікна. І одразу призначають в начальники - штабу і обласної організації. Без рішення зборів - просто телефонним дзвінком!». «Виглядає, що обласна організація продана за майбутні місця у віртуальних виборчих списках... Все це означає не будівництво організації нового взірця, а повторення помилок попередніх приватних партій, які існують для однієї особи - лідера. Це робить неприйнятним подальшу співпрацю з вами», - завершують своє прощання з Анатолієм Гриценком автори, які допрацювали до завершення кампанії «тільки з самоповаги».

«Ми не стільки ображені, скільки розчаровані, - зазначив Олександр Єнько. - Зате отримали повчальний досвід: політична діяльність людей замурзує і вбиває ідеї, які були такими світлими. Що можна зібрати людей, зробити якусь спільну справу, побудувати незалежну організацію, яка спробує реально творити якісь зміни... Все це знищує така політика. Навіть у «першого непрохідного» політичний проект виявився бізнесом «під ключ».

Втім, незважаючи на розчарування, екс-прихильники Анатолія Гриценка планують продовжити громадську роботу в межах «Антикризового спротиву».

12 Лютого 2010, 14:16

Галицький кореспондент
Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...


Коментарі:

Автор: Назар, 25 Лютого 2010, 20:05
Сергій Адамович брехун. Він не працював начальником штабу Ананатолія Гриценка в м. Івано - Франківську. Проте, получив більше 55 тисяч гривень за розповсюдження газет і незадоволений тим, що знайшли керівника штабу. Позор Сергію я тебе виведу на чисту воду. Ти не доплатив нам гроші за роботу яку ми виконували.
Відповісти

Автор: роман, 04 Березня 2010, 10:32
я теж працював у команді гриценка і все викладене назаром можу підтвердити організація сергія адамовича просто заробляе на виборах розповсюдженням газет і усього на чому можна заробити і їм без різниці моральність сьогодні вони заробляють на одних завтра будуть заробляти на їхніх конкурентах якщо звісно ті їм довірять якусь роботу в чому я сумніваюсь
Відповісти

Автор: Гість, 25 Березня 2010, 22:21
Я не зрозумів, а що Гриценко брехун. Він же всім розказує, що в нього не було ні грошей, ні платних працівників. Він що брехун? Чи Ви ?
Відповісти

Додати новий коментарОстанні новини з категорії Політика:
Головою Космацької ОТГ обрали діючого голову сільської ради
19 Грудня 2016, 18:31
У Тлумачі 12 партій змагатимуться за 26 депутатських мандатів
16 Грудня 2016, 18:54
Три територіальні громади Коломийщини через тиждень обиратимуть місцеву владу
08 Грудня 2016, 18:06
Троє прикарпатців увійшли до складу політради партії "Укроп"
28 Листопада 2016, 8:37
На Прикарпатті стартувала підготовка до перших виборів в об’єднаних громадах
08 Листопада 2016, 20:04
18 грудня у семи ОТГ Івано-Франківщини відбудуться вибори
11 Жовтня 2016, 9:43
На Прикарпатті 8 об’єднаних громад чекають на вибори
04 Жовтня 2016, 20:39
Михайло Королик очолив Івано-Франківську обласну організацію ВО "Свобода"
20 Вересня 2016, 21:28
ЦВК прийняла 100% протоколів з ОВК. Переміг Віктор Шевченко
18 Липня 2016, 20:16
Чесно: Вибори на Прикарпатті – змагання політичних обіцянок
14 Липня 2016, 18:27
Левко Лук’яненко у Франківську: “Сьогодні потрібно зробити парламент більш гідним”
12 Липня 2016, 16:17
У виборах по 85 округу члени ДВК від “технічних” кандидатів де-факто працюватимуть на одного кандидата
06 Липня 2016, 20:05
У Калуші на базарі Тягнибок агітував за кандидата від “Свободи”
04 Липня 2016, 10:07
Вибори на Прикарпатті: коли і кого з кандидатів ми почуємо і побачимо?
01 Липня 2016, 13:17
У виборчому окрузі №85 виборців спокушають безкоштовними святами, подарунками та екскурсіями
30 Червня 2016, 11:50
Велика кількість кандидатів – політична технологія для дезорієнтації виборців, – М.Лисюк голова КВУ в області
24 Червня 2016, 14:29
Стали відомі імена ще трьох кандидатів у парламент по округу №85
16 Червня 2016, 8:07
На калуському окрузі зареєстровано вже дев’ять кандидатів
13 Червня 2016, 17:20
ОПОРА: ЦВК зареєструвала ще 3 кандидатів по округу №85 та здійснило заміну у складі комісії
08 Червня 2016, 12:23
На Прикарпатті селяни не пішли голосувати, тому що не впевнені, що їм виділять кошти на дитячий садок
28 Березня 2016, 20:53
Нині в «Правому секторі» відбуваються неконтрольовані процеси, – Ярош
26 Лютого 2016, 18:58
Сич стверджує, що сесію обласної ради не скликають через БПП
26 Листопада 2015, 21:23
Ігор Насалик привітав Руслана Марцінківа з перемогою
16 Листопада 2015, 17:43
ЦВК оприлюднила інформацію про явку в другому турі місцевих виборів
16 Листопада 2015, 15:21
Івано-Франківська ТВК оголосила результати виборів в Івано-Франківську
16 Листопада 2015, 12:02