Палити заборонено!

Державний комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики заявляє про застосування штрафних санкцій до власників кафе, ресторанів та барів у разі, якщо мінімум 50% площі в цих закладах не буде захищено від тютюнового диму.
11 липня 2009 року набули чинності зміни до Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення», якими зафіксовано механізм відповідальності за недотримання норм тютюнокуріння. Так, відсутність у закладах громадського харчування площ, вільних від куріння, карається штрафом суб'єктів господарювання у розмірі від тисячі до десяти тисяч гривень.
Після прийняття законодавчих змін за недотримання цієї норми контрольні органи можуть штрафувати не лише курців, а й господарів ресторанів. У випадку, якщо в ресторані не забезпечені права того, хто не курить, людина має право зробити відповідний запис у книзі скарг та звернутися письмово у місцеве управління із захисту прав споживачів. Його представник складе відповідний акт для накладення штрафних санкцій – від 1 тис. до 10 тис. грн. Через те, що сьогодні державні органи досить обмежені у можливості здійснювати перевірки через введений мораторій, звільнення кафе та ресторанів від тютюнового диму стає нашою спільною з громадянами справою – адже письмова скарга надасть нам право навести лад у закладі. Тому звертаю особливу увагу на те, що перевіряти громадські заклади стосовно порушення норм тютюнокуріння органи Держспоживстандарту можуть лише за скаргами споживачів».
Якщо заклад має лише один зал для відвідувачів, то він увесь повинен бути вільним від куріння, оскільки дим розповсюджується по всьому приміщенню. Дія закону поширюється на всі тютюнові вироби, включно з кальяном.


04 Серпня 2009, 22:20

news.if.ua
Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини по темі:
Тепер можливостей закурити стане більше. Тільки не “під пиво”
09 Березня 2010, 12:22
Димова завіса
22 Лютого 2010, 13:20